Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
100 tys. zł dla sportowców z Dolnego Śląska

Sabina Bagińska, Filip Rodzik, Agnieszka Sypień czy Karolina Kowalczyk – to tylko kilku sportowców, którzy otrzymali dziś Sportowe Nagrody Dolnego Śląska 2013. Czeki przyznano w sumie 52 sportowcom i trenerom. W uroczystości wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec. W sumie samorząd Dolnego Śląska przeznaczył na nagrody ponad 100 tys. zł.

Podczas uroczystej gali nagrodzonych zostało 33 zawodników i zawodniczek z Dolnego Śląska, którzy w 2013r. osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Są wśród nich m.in. uczestnicy Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów w Tiranie, medalistki Strzeleckich Mistrzostw Europy w chorwackim Osijeku, medaliści Mistrzostw Europy w strzelectwie niepełnosprawnych w Alicante, a także mistrzynie Europy w piłce nożnej do lat 17. Wraz z zawodnikami wyróżnionych zostało 19 trenerów, którzy na co dzień szkolą nagrodzonych zawodników.

Wśród uhonorowanych za wyniki sportowe w 2013r. znaleźli się m.in.: Sabina Bagińska, mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów (reprezentująca Śląsk Wrocław), Filip Rodzik (związany z klubem Skorpion Polkowice), który podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Alicante wywalczył złoto, kulomiot Jakub Szyszkowski, który wywalczył złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w fińskim Tampere, Agnieszka Sypień wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w karate, Jakub Tokarz otrzymał nagrodę za srebrny medal wywalczony podczas Mistrzostw Świata niepełnosprawnych w Sprintach Kajakarskich rozegranych w Duisburgu, szermierz Łukasz Rajski wywalczył w tym roku srebrny medal w drużynie podczas Mistrzostw Europy w Zagrzebiu, reprezentujący „Start” Wrocław Mariusz Tomczyk zdobył z kolei srebrny medal w podnoszeniu ciężarów podczas mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych.

Wśród trenerów nagrody otrzymali m.in. Jerzy Mysłakowski (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław), który od lat przygotowuje niepełnosprawnych ciężarowców do startu w ważnych zawodach, Mariusz Oliwa szkoli parakajakarzy w WZSN „Start” Wrocław, Marcin Zarzycki jest trenerem strzelectwa sportowego w klubie „Skorpion” Polkowice, Tomasz Michalski (KPC „Górnik” Polkowice), odpowiada za przygotowanie do zawodów reprezentantów Polski w podnoszeniu ciężarów m.in. Arsena Kasabijewa, Tomasz Michalski (WKS Śląsk Wrocław), opiekuje się karierą m.in. Jakuba Szyszkowskiego – Młodzieżowego Mistrza Europy w pchnięciu kulą.

Sportowcy otrzymali czeki na kwotę od 750 zł do 4 tys. zł.  Łącznie na sportowe nagrody Dolnego Śląska zarząd województwa przeznaczył prawie 102 tys. zł. Pełna lista nagrodzonych: Nagrody.

Możliwość komentowania jest wyłączona.