Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Czesi znaleźli swój dom we Wrocławiu

Najważniejsze osobistości czeskiej polityki, biznesu, kultury i sportu znalazły we Wrocławiu swoją przystań na czas Euro 2012. Od wczoraj mają do swojej dyspozycji Czeski Dom, który powstał w Teatrze Lalek. W uroczystości jego otwarcia wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Czeski Dom będzie służył wyłącznie piłkarskiej federacji Czech i jej gościom. Będą wśród nich przedstawiciele sponsorów reprezentacji, ale także najwyższych władz państwowych, rządu i parlamentu. Centrum zostało zorganizowane w Teatrze Lalek z inicjatywy piłkarskiej federacji Czech. Podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej będzie się tu mieścić oficjalna baza, centrum prasowe i zaplecze czeskiej reprezentacji.

W uroczystej inauguracji wzięło udział kilkuset gości, w tym wybitni i utytułowani sportowcy Jan Železny i Pavel Nedvěd. Impreza była okazją do zapoznania się z kulturą, historią i kuchnią naszych południowych sąsiadów. Po oficjalnym otwarciu odbył się koncert czeskiej muzyki.

We Wrocławiu znajduje się centrum pobytowe czeskiej reprezentacji piłki nożnej. W czasie mistrzostw Euro 2012 zawodnicy będą gościć w hotelu Monopol. We Wrocławiu rozegrają wszystkie mecze grupowe. Już dzisiaj Czesi zmierzą się z Rosjanami, następnie z Grekami i na końcu z Polakami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.