Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Dolnośląski Gryf dla osobowości Dolnego Śląska!

21.10.2013r.

Najlepsi z najlepszych w kategoriach: Przedsiębiorstwo, Jednostka Samorządu Terytorialnego i Innowacyjność zostali wyróżnieni w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Już po raz dziesiąty kapituła wybrała laureatów nagród przyznawanych firmom i samorządom budującym rozwój gospodarczy Dolnego Śląska. Podczas gali w Teatrze Capitol we Wrocławiu nagrodę specjalną „Osobowość Dolnego Śląska” z rąk marszałka Rafała Jurkowlańca odebrała prof. Alicja Chybicka – kierująca Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.  

Do tegorocznego finału Konkursu „Dolnośląski Gryf” trafiło 18 firm z całego województwa. W sumie do organizatorów wpłynęło 123 wniosków w 6 kategoriach. Dzisiejsza gala w teatrze Capitol była okazją do promocji nominowanych instytucji oraz podziękowań dla tych, którzy latami pracują na rozwój potencjału gospodarczego regionu. To dzięki nim Dolny Śląsk jest miejscem, w którym dobrze się mieszka i inwestuje.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec miał przyjemność wręczyć nagrodę specjalną w kategorii „Osobowość Dolnego Śląska”. W tym  roku laureatką została prof. Alicja Chybicka, która stoi na czele Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Prof. Chybicka od lat zabiegała o budowę „Przylądka Nadziei”, czyli nowej siedziby dla kliniki. Dzięki m.in. jej wysiłkom we wrześniu br. przy ul. Borowskiej we Wrocławiu w fundamenty budynku gdzie leczone będą chore na nowotwory dzieci wmurowano kamień węgielny (RELACJA). Idea stworzenia Przylądka Nadziei i zapewnienia chorym godnych warunków leczenia powstała z inicjatywy Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Prof. Alicja Chybicka jest członkiem rady tej fundacji.

Podczas poniedziałkowej gali wręczono również nagrody w kategoriach: innowacyjność, samorządowe programy rozwoju, przedsiębiorstwo (o zatrudnieniu do 9 osób, od 10 do 50 osób) za najbardziej dynamiczny rozwój oraz przedsiębiorstwo za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska.

W ubiegłych latach wśród nagrodzonych „Dolnośląskim Gryfem” znaleźli się m.in. Radwanice, Twardogóra, Zgorzelec, Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, KGHM Polska Miedź S.A., Selena S.A., Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., BOT Elektrownia Turów S.A., Kredyt Bank S.A., Wyższa Szkoła Bankowa  we Wrocławiu, Grupa Kapitałowa PCC Rokita S.A. Brzeg Dolny.

***

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to inicjatywa, którą dziesięć lat temu zapoczątkowała Zachodnia Izba Gospodarcza. W 2010 roku do grona organizatorów Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Rafał Jurkowlaniec jest również członkiem kapituły konkursu, a przewodniczącym jest prof. Bogusław Fiedor – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego. Prestiżowe wyróżnienia są potwierdzeniem dobrej marki, ogromu pracy i profesjonalizmu laureatów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.