Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Dolny Śląsk inwestuje w uzdolnioną młodzież

Laureaci ogólnopolskich olimpiad naukowych, finaliści konkursów artystycznych oraz najbardziej utalentowani młodzi sportowcy odebrali dziś zasłużone stypendia ufundowane przez radę Powiatu Wrocławskiego. W sumie nagrodzono 28 osób, a w uroczystości wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Program stypendialny powiatu wrocławskiego ma na celu nagrodzić szczególnie zdolnych uczniów mieszkających na terenie powiatu wrocławskiego. Stypendia przyznawane są za wybitne osiągnięcia w szkole oraz ponadprzeciętne wyniki w nauce, sztuce lub sporcie. W tym roku stypendia otrzymało 28 uczniów, w tym 11 nagrodzono za osiągnięcia naukowe, 5 za artystyczne, a 12 za wyniki w sporcie. Od początku istnienia programu stypendialnego powiat nagrodził łącznie 222 uczniów.

Wśród tegorocznych laureatów w kategorii „nauka” jest m.in.:

• Jarosław Kwiecień (gmina Długołęka), laureat Olimpiady Informatycznej dla gimnazjalistów oraz Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego,
• Bartosz Szmyd (gmina Sobótka), został laureatem XII Dolnośląskich Meczów Matematycznych oraz laureatem w konkursie matematycznym „MAT”, gdzie zdobył 92,41proc. punktów.
• Sebastian Kopacz (gmina Siechnice), reprezentujący gminę Siechnice, brał udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej oraz Polsko-Ukraińskim konkursie Fizycznym „Lwiątko”, gdzie zdobywając 108,25 pkt. I uzyskał zaszczytny tytuł „kaona”.

Rada powiatu przyznała 5 stypendiów artystycznych, w tym m.in.:
• Ewelinie Brychcy (gmina Siechnice), która w ubiegłym roku zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Włoskiej „Wrocławskie Sanremo”, a później II miejsce w Konkursie Młodych Muzyków w kategorii „wokaliści”.
• Alicji Krzyżańskiej (reprezentującej Kąty Wrocławskie), która może się pochwalić m.in. zwycięstwem w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Śpiewanej i Mówionej Czesława Miłosza w kategorii poezja śpiewana.
• Olafowi Kotiwckiemu (Kąty Wrocławskie), który od 4 lat gra na akordeonie i jest uczestnikiem wielu konkursów. W tym roku dostał Dyplom Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych.

Nagrody za wyniki w sporcie otrzymało aż 12 osób, a wśród nich:

• Alicja Jasek trenująca pływanie, zawodniczka WKS Wrocław. Alicja zajęła niedawno III miejsce na Międzynarodowych Zawodach Pływackich XXIII Memoriał Marka Petrusewicza, a wcześniej brała udział w Mistrzostwach Polski do lat 16.
• Maciej Golec (gmina Długołęka), to jeden z najbardziej obiecujących szermierzy na Dolnym Śląsku. Niedawno Maciej zajął I miejsce w Turnieju TARNOVIA CUP 2013 w szpadzie chłopców, był również najlepszy na Ogólnopolskim Turnieju z okazji Dnia Dziecka szpada mężczyzn.
• Krystian Biedrzyński (reprezentujący gminę Mietków) trenuje judo od 8 roku życia. Na co dzień ćwiczy w klubie Wrox Gym Wrocław. W 2012 roku został powołany do kadry narodowej. Reprezentował Polskę na najważniejszych imprezach sportowych na arenie międzynarodowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.