Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
EURO 2012: sukces dodatkowych połączeń

Dodatkowe połączenia regionalne, uruchomione przez samorząd województwa dolnośląskiego, które miały na celu ułatwienie kibicom dojazdu do Wrocławia i bezpieczny powrót do domu po zakończonym meczu, okazały się sukcesem. Skorzystało z nich aż 8500 pasażerów!

Dodatkowe połączenia były obsługiwane przez Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie.  Podczas trzech dni meczowych (8, 12, 16 czerwiec) z połączeń uruchamianych z Jeleniej Góry, Kłodzka, Legnicy, Oleśnicy, Głogowa, Rawicza i Opola oraz  do Zgorzelca i Trzebnicy skorzystało około 8 500 pasażerów. Zainteresowanie było tak duże, że wiele pociągów musiało zostać wzmocnionych o dodatkowe składy, aby pomieścić wszystkich kibiców.

Zdecydowanie najwięcej osób skorzystało z kolei w sobotę (16 czerwca), kiedy we Wrocławiu o wyjście z grupy A z Czechami rywalizowała reprezentacja Polski. Rekordowy pod względem frekwencji okazał się w tym dniu dodatkowy pociąg do Jeleniej Góry. Kilkanaście minut po północy odjechało nim około 1 000 osób!

Fani piłki nożnej chętnie korzystali również z połączeń Wrocław Główny – Wrocław Stadion – Wrocław Główny. Łączna liczba przewiezionych pasażerów w dniach 8, 12 i 16 czerwca to ponad 12,5 tysiąca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.