Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Festiwal Aktorstwa Filmowego zakończony

Gwiazdy polskiego kina święcą pełnym blaskiem – można z dumą powiedzieć patrząc na laureatów konkursów i obrazy zaprezentowane w trakcie II edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu. Wielkie święto polskiego kina zakończyło się w czwartek. Przez sześć dni widzowie mieli okazję zobaczyć 60 filmów, spotkać się z najlepszymi aktorami, wziąć udział w warsztatach i konkursach dla młodych twórców. W uroczystym zakończeniu festiwalu uczestniczył marszałek Rafał Jurkowalniec.

Platynowe Szczeniaki za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym powędrowały w tym roku do Krystyny Jandy i Daniela Olbrychskiego. Złote Szczeniaki jury przyznało Julii Kijowskiej – za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Miłość” Sławomira Fabickiego, Marcie Nieradkiewicz – za drugoplanową kreację Sylwii w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego. Dawid Ogrodnik otrzymał Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Najlepszą drugoplanową kreację męską stworzył Zbigniew Waleryś, który zagrał w filmie „Papusza”.

Tak przedstawia się bilans sześciu dni II edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Uroczysta galę zakończenia filmowego święta poprowadzili Sonia Bohosiewicz i Michał Chaciński. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała 50-osobowa orkiestra muzyków Filharmonii Sudeckiej, która przeniosła gości zebranych w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w świat największych filmowych przebojów.

O festiwalowe laury rywalizowało w tym roku 20 aktorów i aktorek. W gronie nominowanych znaleźli się: Julia Kijowska, Magdalena Berus, Magdalena Różańska, Agata Trzebuchowska, Jowita Budnik, Dawid Ogrodnik, Janusz Chabior, Janusz Gajos, Mateusz Banasiuk, Tomasz Sobczak, Andrzej Chyra, Bartłomiej Topa, Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza, Katarzyna Figura, Mateusz Kościukiewicz, Zbigniew Waleryś, Jacek Braciak i Łukasz Simlat.

Sześciodniowa impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Sale kinowe były wypełnione po brzegi. Rozdano ponad 7700 bezpłatnych wejściówek na pokazy filmów. Wielu Dolnoślązaków przyszło na spotkania z gwiazdami kina takimi jak Bogusław Linda, Jan Nowicki czy Andrzej Chyra. Tegoroczny FAF miał też swoją odsłonę poza Wrocławiem. Kinomaniacy z Oleśnicy i Strzelina mogli zobaczyć festiwalowe filmy i spotkać się z Arturem Żmijewskim.

Nie zabrakło też dawki dobrej muzyki. W klubie Zaklęte Rewiry wystąpił Bogusław Linda z zespołem Świetliki oraz Arkadiusz Jakubik z grupą Dr Misio.

Fotograficzne podsumowanie imprezy dzień po dniu znajduje się na stronie internetowej organizatorów: http://www.festiwalaktorstwa.pl/galeria-4/

Możliwość komentowania jest wyłączona.