Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Filmy „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy” nagrodzone!

Najlepsze filmy promocyjne z całego świata można było podziwiać dziś podczas zorganizowanej w Warszawie jubileuszowej konferencji „25lat filmu turystycznego CIFFT na świecie”. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz prestiżowy International Committee of Tourism Film Festivals. Grand Prix tej edycji festiwalu zdobył dolnośląski spot promocyjny z kampanii „Dotknij tajemnicy” (ex aequo z filmem promocyjnym Dubaju „Definitely Dubai”).


Podczas konferencji międzynarodowe jury oraz grono ekspertów zobaczyło i oceniło najlepsze filmy promocyjne z całego świata m.in. z Meksyku, Indii czy Hiszpanii. Dolnośląska produkcja połączyła na potrzeby festiwalu dwa najnowsze 45sekundowe spoty promujące nasz region. Dzięki dzisiejszemu wyróżnieniu Dolny Śląsk zwiększył swoja szansę na wywalczenie Grand Prix CIFT na festiwalu, który z końcem każdego roku odbywa się w Wiedniu. To tam rywalizować będą najlepsze filmy promocyjne świata i zwycięzcy kolejnych edycji takich festiwali jak dzisiejszy.

Filmy „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy” to druga odsłona kampanii promującej nasze województwo. Oba spoty emitowano na antenie największych telewizji w Polsce i Europie (m.in. na Eurosporcie podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem). W sumie do końca 2013r. odbędzie się 13 tys. emisji.

Więcej informacji o kampanii promującej nasze województwo w linku: bit.ly/10f3gqi

***

CIFFT – organizacja powstała w 1989 na bazie już istniejącego wcześniej wiedeńskiego „Festiwalu Festiwali”. Jej głównym celem jest tworzenie międzynarodowej platformy służącej promocji turystyki za pomocą mediów audio – wizualnych. Ponadto, komitet zajmuje się promocją wiedzy o filmie turystycznym w mediach. Komitet CIFFT czuwa nad zasadami i regulaminami odbywających się na całym świecie festiwali, oraz koordynuje międzynarodowe kalendarium wszystkich wydarzeń. Każdy z festiwali posiada własne międzynarodowe jury oraz niezależnie przyznaje nagrody filmom dopuszczonym do danego konkursu. Zwycięzca Grand Prix CIFFT wskazywany jest przez system punktowy pod koniec roku, kiedy to podsumowywane są nagrody z wszystkich festiwali. Na odbywającym się w Wiedniu „Festiwalu Festiwali” zwycięzca odbiera Grand Prix CIFFT za najlepszy film turystyczny roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.