12Wielkie biegowe emocje, wspaniała atmosfera i ponad 320 zawodników na starcie! Sportowe Mikołajki za nami! 5 grudnia br. w Lasku Złotoryjskim spotkali się miłośnicy aktywnego spędzania czasu, którzy w świetnych humorach i wytrwale pokonali wymagającą trasę II Biegu Mikołajkowego pod patronatem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na starcie stanęły m.in. drużyny z firm obecnych w LSSE oraz team Strefy, na czele z prezesem Rafałem Jurkowlańcem.

 

Marcin Pawłowski i Anna Ficner – to bezkonkurencyjni zwycięzcy tegorocznego biegu, reprezentanci klubu OLAWS Złotoryja. Zawodnicy pokonali 10-km trasę składającą się z czterech 2,5-kilometrowych pętli w Lasku Złotoryjskim. Nie zabrakło trudnych podbiegów, gorącego dopingu i nietypowych strojów. Biegacze wykazali się ogromną pomysłowością i na starcie stanęli m.in. św. Mikołaje wraz z pomocnikami, renifery, a nawet żołnierze z epoki napoleońskiej! Trasę przygotowali oraz wielokrotnie przetestowali organizatorzy z klubu sportowego Feniks Legnica, którzy czuwali nad przebiegiem zawodów. – Cieszy nas frekwencja i poziom sportowych zmagań. II Bieg Mikołajkowy okazał się hitem na zakończenie sezonu biegowego 2015. Już dziś zapraszamy do szlifowania formy i do zobaczenia za rok – mówił Rafał Srokowski, prezes klubu Feniks Legnica.

Zmagania dorosłych poprzedziły zawody zorganizowane dla najmłodszych. W Biegu Elfa na 400 m wystartowało ok. 70 biegaczy w wieku do 12 lat. Z wielką pasją pokonali dystans 400 m. Na wszystkich czekały pamiątkowe medale.

Na starcie zmagań dzisiejszego biegu pojawiło się też kilka drużyn z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zabrakło biegaczy z Running Team Hormann Legnica, drużyny Winkelmanna i drużyny LSSE –  Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy stanęli na starcie dzisiejszego biegu. Dziękuję za wspólną zabawę, świetny doping, a klubowi Feniks Legnica za wspaniałą organizację imprezy. Cieszę się, że II Bieg Mikołajkowy pod patronatem LSSE zgromadził tylu fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Zachęcam do kontynuowania biegowych pasji i jestem przekonany, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – mówił Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.