Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Kolarska sobota w Dolinie Baryczy

Za nami kolarskie święto w Dolinie Baryczy. Utalentowani zawodnicy, fantastyczny doping, wymarzona pogoda i Dolny Śląsk, który jak zawsze spisał się na medal. W sobotę, 18 czerwca br. na trasie ze Żmigrodu do Milicza ścigali się uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Grand Prix Doliny Baryczy 2016. Zwycięzcą został: Vojtěch Hačecký  z Whirlpool Author Cycling Team. Jako drugi na metę wpadł Tomasz Kiendyś z CCC Sprandi Polkowice, a trzeci finiszował Paweł Charucki z grupy Verva Activejet.

 

Impreza odbyła się pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI 1.2, w ramach XXVI Memoriału im. Jerzego Grundmanna i Jerzego Wizowskiego – osób, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii polskiego kolarstwa. Całość trasy wiodła żmigrodzkimi ulicami, gdzie kolarze pokonali 10 pętli. Następnie wyruszyli w kierunku Milicza przez Osiek, Jamnik, Rudę Żmigrodzką, Niezgodę  i Rudę Sułowską, gdzie mieli do pokonania 5 okrążeń wokół malowniczych Stawów Milickich. Prosto ze Stawów będących polską stolicy karpia kolarze dotarli do mety w Miliczu.

 

W sumie do pokonania mieli 170 km. Co cieszy, na starcie stanęły ekipy czołowych polskich drużyn kolarskich: CCC Sprandi Polkowice, TC Chrobry SCOTT Głogów, Verva Active Jet. Nie zabrakło też Lawi Author Cycling Team, Whrlpool Author Cycling Team, TJ Favorit Brno, Domin Sport, Humor de Rosa Rybnik, Staki-Baltik Vairas Cycling Team, GKS Cartusia Kartuzy, Klubu Kolarskiego Tarnovia, CK Pribram Fany Gastro, Region Południe i reprezentacja narodowa Białorusi, która w Dolinie Baryczy przygotowywała się do występów olimpijskich w Rio. Nad całością imprezy czuwał niezawodny Henryk Charucki – dyrektor wyścigu i słynny kolarz, który ma w swoim dorobku ponad 200 zwycięstw! W tym laury Tour de Pologne czy Tour de Mexico. Henryk Charucki to także Górski Mistrz Polski z 1979r. i wielki pasjonat kolarstwa, który jak nikt inny wie, co to znaczy dobra trasa i fantastyczny doping. Tego wszystkiego oczywiście nie zabrakło podczas wyścigu w Dolinie Baryczy.

 

„Międzynarodowy Wyścig Kolarski Grand Prix Doliny Baryczy” odbył się dzięki pasji i zaangażowaniu wielu osób, firm, samorządów oraz przyjaciół kolarstwa. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękuję. Cieszę się, że po raz kolejny pokazaliśmy pasjonatom dwóch kółek wszystko to, co sprawia, że Dolny Śląsk zasługuje na miano kolarskiej stolicy Polski. Już dziś zapraszam też na kolejne edycje naszych kolarskich zmagań w Dolinie Baryczy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.