Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Korona Kocich Gór zdobyta

Na Wzgórzach Trzebnickich 19 czerwca 2016r. przejdzie do historii jako dzień kolarskich zmagań w ramach Międzynarodowego Wyścigu Korona Kocich Gór Skotniki 2016. U podnóża i na szczycie „Prababki” ścigali się zawodowi kolarze, a także amatorzy i strażacy, którzy rozegrali tu Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Strażaków PSP i OSP. W wyścigu zawodowców zwyciężył Mateusz Komar z Domin Sport, drugi był Tomasz Kiendryś z CCC Sprandi Polkowice. Trzeci na metę wjechał Paweł Charucki z grupy Verva ActiveJet.

 

Międzynarodowy Wyścig Korona Kocich Gór Skotniki 2016 to zmagania, które wpisały się na stałe w kalendarz kolarskich imprez na Dolnym Śląsku. Sportowe emocje, doskonały doping, malownicze trasy wiodące przez Wzgórza Trzebnickie – to wszystko przyciąga już od czterech lat miłośników dwóch kółek w rejon Trzebnicy.

 

Trasy wyścigu to wyzwanie dla zawodowych kolarzy, amatorów i strażaków – zawodowców oraz ochotników. Najdłuższy przejazd to ponad 180 km z wymagającym, 16-procentowym podjazdem pod „Prababkę”. Dodatkowo kolarze musieli zmierzyć się z pogodą, która ich nie rozpieszczała – podjazdy w upale i deszczu wymagały od uczestników czwartej edycji Korony Kocich Gór doskonałej kondycji. Kolarze wystartowali w pełnym słońcu z Trzebnicy. Pojechali przez Czachowo, Skotniki, Zawonię i Cerekwicę. 23-kilometrowe pętle były pokonywane przez zawodników osiem razy. Zwyciężył Mateusz Komar z Domin Sport, drugi był Tomasz Kiendryś z CCC Sprandi Polkowice. Trzeci na metę wjechał Paweł Charucki z grupy Verva ActiveJet.

 

W kategorii open amatorów  na dystansie 66 km, na podium stanęli:

  1. Błażej Wojciechowski – Ostrowska Kawaleria Kolarska
  2. Mikołaj Jurkowlaniec – IM-Motion Kross Team
  3. 3. Łukasz Michalski – Ostrowska Kawaleria Kolarska

W kategorii open amatorów  na dystansie 44 km najszybciej pojechali:

  1. Damian Miela – PM Rider Team
  2. Kamil Gromnicki – Żary Cycling Team
  3. Piotr Krysman – KM PSP Poznań

Strażackimi mistrzami (na dystansie 44 km) zostali:

  1. Piotr Krysman – KM PSP Poznań
  2. Adrian Trych – KM PSP Szczecin/BDC Bike Team
  3. Maciej Iwko

 

Nad całością zmagań kolarzy czuwali m.in. Henryk Charucki – Dyrektor Wyścigu, Robert Borczyk – Komandor Wyścigu, Przemysław Bednarek – Dyrektor Organizacji Wyścigu, Andrzej Huzarski – Dyrektor Wyścigu Amarotów oraz Elżbieta Mikołajczyk – Koordynatorka Biura Zawodów. Zawody odbyły się dzięki współpracy wielu partnerów. Na wysokości zadania stanęli gospodarze – władze Gminy Trzebnica i Powiatu Trzebnickiego oraz województwa dolnośląskiego. Impreza była prestiżowym wydarzeniem rozgrywanym pod egidą UCI, ze wsparciem m.in. KGHM Polska Miedź, Grupy Lotos i firmy Tauron.

Możliwość komentowania jest wyłączona.