Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Odkryj Dolinę Baryczy

„Przez stawy i lasy Doliny Baryczy” – to praktyczny przewodnik po dolnośląskiej „krainie niezwykłości”, czyli największym w Polsce parku krajobrazowym. W oficjalnej prezentacji książki w Miliczu wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec, który objął wydawnictwo honorowym patronatem.

Przewodnik „Przez stawy i lasy Doliny Baryczy” to przede wszystkim zachęta do wyruszenia w fascynującą podróż. Na kartach książki czytelnik jest prowadzony przez świat unikalnej przyrody, zapomniane zabytkowe miejsca, a wszystkie opisy wzbogacone są o fotografie i mapy. Przewodnik ukazał się nakładem wydawnictwa Zielona Dolina.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec jako sponsor i patron honorowy wydawnictwa „Przez stawy i lasy Doliny Baryczy” przywitał zgromadzonych gości i zachęcił do odkrywania tego pięknego zakątka Dolnego Śląska. Poza oficjalna prezentacją książki, goście Fundacji Zielona Dolina mogli obejrzeć wystawę prac fotograficznych Wiesława Dzięgielewskiego oraz zobaczyć film o przyrodzie Doliny Baryczy.

Dolnośląska część Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” znajduje się w odległości ponad 60 km na północ od Wrocławia. Całkowita powierzchnia Parku wynosi 87 tys. ha. Położony na tym terenie rezerwat ornitologiczny „Stawy Milickie” to największy kompleks stawów w Europie i pierwszy w kraju rezerwat chroniący ptaki (ponad 270 gatunków).

***

Od listopada 2011 roku Województwo Dolnośląskie ma 100 proc. udziałów w spółce Stawy Milickie. Stawy szybko stają się jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska (turystyka, biznesowa, weekendowa i wypoczynkowa). Szansą dla spółki jest promocja poprzez turystykę ornitologiczną (okolice Milicza są doskonałym miejsce do obserwacji dzikich ptaków). Stawy Milickie przyciągają do siebie rodziny z dziećmi, w tym celu stale rozbudowywana jest oferta na wakacje i ferie.

W maju 2013 roku spółka zainaugurowała działalność kolejnej atrakcji – nowego specjalistycznego łowiska „Rudy” w Rudzie Żmigrodzkiej. Do wędkowania udostępniono wszystkie brzegi (w sumie 60 stanowisk). Łowisko to ponad 120 hektarów lustra wody i wielkie ryby do złowienia. Słynąca z karpi Dolna Baryczy doczekała się tym samym miejsca gdzie w przyszłości mogą odbywać się prestiżowe ogólnopolskie zawody w wędkarstwie karpiowym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.