Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Pierwszy „Orlik” w Udaninie

333 tys. zł – tyle przeznaczył zarząd Dolnego Śląska na budowę Orlika w Udaninie. To pierwsze boisko tego typu na terenie gminy. W naszym województwie powstało w sumie 197 „Orlików”. W uroczystości otwarcia obiektu wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Orlik w Udaninie to z pewnością najnowocześniejszy obiekt sportowy w gminie. Dzieci i młodzież od dziś mają do dyspozycji boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, gdzie można grać zarówno w siatkówkę jak i koszykówkę oraz profesjonalną szatnię. Teren Orlika jest oświetlony, ogrodzony i monitorowany.  Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,4 mln zł, dofinansowanie z budżetu województwa to 333 tys. zł, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu państwa (500 tys. zł) i budżetu powiatu (567 tys. zł).

W sumie w ramach programu „Moje boisko Orlik” na Dolnym Śląsku powstało 197 boisk tego typu.

***

W tej chwili w naszym województwie trwa realizacja projektu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, który jest kontynuacją programu „Moje boisko Orlik”. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który może się pochwalić programem budowy boisk lekkoatletycznych na terenie gmin i powiatów. Każdy kompleks będzie się składał z nowych, czterotorowych bieżni lekkoatletycznych, bieżni do sprintu, skoczni w dal oraz boiska do piłki nożnej. Do końca 2013r. na Dolnym Śląsku powstanie aż 16 takich obiektów, a zarząd województwa przeznaczy na ich budowę 5 mln zł. W marcu br. pierwsi przedstawiciele gmin, powiatów i miast odebrali z rąk marszałka Jurkowlańca decyzje o przyznaniu dotacji na realizację programu. Dotacja waha się od 200 do 340 tys. zł. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” do końca 2015 roku w naszym województwie powstanie ok. 45 nowoczesnych obiektów lekkoatletycznych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.