Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Policja na rowery

Policyjne patrole rowerowe wkrótce wyjadą na drogi dolnośląskich gmin. Dotrą tam, gdzie nie wjedzie radiowóz, zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców m.in. na skwerach i w parkach. Wszystko dzięki dotacji w wysokości 200 tys. zł jakiej Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu udzielił samorząd województwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i serwis rowerów, zamówienie środków łączności oraz umundurowania odpowiedniego do jazdy na rowerze.

Pierwsze policyjne patrole rowerowe pojawią się po 15 sierpnia w Jeleniej Górze, a potem jesienią na terenie dziewięciu powiatów na Dolnym Śląsku (kłodzkiego, milickiego, wrocławskiego, wałbrzyskiego, bolesławieckiego, kamiennogórskiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego oraz strzelińskiego). W sumie na terenie województwa na „dwóch kółkach” pracować będzie niemal 40 policjantów.

To efekt pilotażowego projektu „Dolnośląskie patrole rowerowe” realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na terenie miejscowości szczególnie często odwiedzanych przez turystów. Zadaniem policjantów będzie dbać o bezpieczeństwo w miejscach wyłączonych z ruchu samochodowego m.in. w parkach, na deptakach w miejscowościach wypoczynkowych, na starówkach, ścieżkach rowerowych, czy też w okolicy zbiorników wodnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.