Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Rafał Jurkowlaniec ponownie prezesem Dolnośląskiego Związku Kolarskiego

r-jurkowlaniec-prezesem-dzkol-2Jednogłośną decyzją delegatów Dolnośląskiego Związku Kolarskiego (DZKol) Rafał Jurkowlaniec ponownie stanie na jego czele. Funkcję prezesa Związku Rafał Jurkowlaniec będzie pełnił po raz drugi. Były wojewoda i marszałek Dolnego Śląska zapowiada dalszy rozwój regionu jako miejsca przyjaznego cyklistom – zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Rafał Jurkowlaniec na stanowisko prezesa DZKol-u został wybrany po raz pierwszy w lipcu 2015r. Wówczas zastąpił Bogdana Rzepkę. W poniedziałkowych wyborach szefa Związku nie było niespodzianek. Dotychczasowy prezes nie miał kontrkandydatów, a jego pozycję potwierdzili jednogłośnie delegaci.

Dolny Śląsk to dla mnie od zawsze kolarska stolica Polski. Nie bez powodu Polski Związek Kolarski organizuje tu od lat Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, w 2012 r. gościliśmy w regionie najważniejszy wyścig Tour de Pologne oraz organizujemy wiele imprez klasy UCI. Chcemy kontynuować rozwój tej dyscypliny sportu na Dolnym Śląsku i dbać o kolarskie talenty. To nie przypadek, że mistrzowie zaczynali właśnie tutaj. Rafał Majka, Maja Włoszczowska, Ryszard Szurkowski czy Henryk Charucki to nasza najlepsza wizytówka - mówi Rafał Jurkowlaniec.

W skład Dolnośląskiego Związku Kolarskiego wchodzą 34 profesjonalne kluby sportowe, 34 sędziów sportowych oraz 23 szkółki kolarskie, w których szkoli się ok. 350 adeptów kolarstwa. Związek powstał aby reprezentować kolarstwo dolnośląskie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Mowa tu zarówno o kolarstwie szosowym, górskim, torowym, przełajowym i zjazdowym oraz innych jego odmianach. Do zadań DZKol-u należy m.in. organizacja imprez sportowych, szkolenie zawodników,  popularyzacja oraz promocja kolarstwa. Zawodnicy z Dolnego Śląska są uczestnikami ok. 300 wyścigów rocznie. Tylko w tym roku (podobnie jak w latach ubiegłych) Dolnośląski Związek Kolarski przeprowadził ok. 60 imprez sportowych w regionie.

- Kolarstwo i moda na rowery trwa w najlepsze, ale przed nami wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia. Moim celem jest efektywne pozyskiwanie środków dla szkółek i klubów kolarskich, pogłębianie współpracy między nimi oraz promocja kolarstwa m.in. poprzez organizację międzynarodowych wyścigów kolarskich u nas, na Dolnym Śląsku – podkreśla prezes DZKol.

Nowy prezes Związku od wielu lat jest aktywnym kolarzem. Jako marszałek zainicjował Dolnośląską Politykę Rowerową – pierwszy w kraju spójny system działań przyjaznych rowerzystom. Zakłada on m.in. budowanie nowych tras rowerowych, dialog z cyklistami, poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drogach regionu oraz rozwój infrastruktury rowerowej.

Pełne wyniki poniedziałkowego głosowania delegatów:

PREZES:
Rafał Jurkowlaniec

ZARZĄD:
Bolesław Bałd
Przemysław Bednarek
Bartosz Huzarski
Janusz Jasiński
Elżbieta Mikołajczak
Zygmunt Walczak
Joanna Wołodźko
Władysław Żyndul

KOMISJA REWIZYJNA:
Tadeusz Chodorowski
Leszek Gucwa
Jadwiga Wójt

DELEGACI NA WALNY ZJAZD PZKOL:
Bolesław Bałd
Przemysław Bednarek
Rafał Jurkowlaniec
Elżbieta Mikołajczak
Wacław Skarul
Joanna Wołodżko

Możliwość komentowania jest wyłączona.