Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Sala sportowa dla Strzelina

fot. Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu Strzelińskiego

Nowoczesna arena sportowa dla młodzieży o powierzchni ponad 400 mkw. została dziś otwarta przy liceum ogólnokształcącym w Strzelinie. Obiekt kosztował niemal 3,5 mln zł, z czego 900 tys. zł to pieniądze samorządu województwa. W uroczystości otarcie wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Młodzież z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Strzelinie ma od dziś do dyspozycji nowoczesny obiekt sportowy. Wewnątrz otwartej dziś sali jest pełnowymiarowe boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Istnieje tam również możliwość gry w tenisa ziemnego.  W obiekcie znajdują się  trzy szatnie, łazienki z natryskami, sala do fitness oraz siłownia. Sala  jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dużym udogodnieniem jest łącznik umożliwiający młodzieży bezpośredni dostęp do sali z budynku szkoły. Sala ma 400 mkw. Powierzchni, a widownia otaczająca boisko 150 miejsc siedzących.

Przebudowa starej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących rozpoczęła się w 2012r. . Wtedy pojawiła się również szansa skorzystania z dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którymi dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sejmik Województwa Dolnośląskiego  w maju 2012 roku przyjął do realizacji „Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2012-2014” i przyznał na budowę strzelińskiej sali 900 tys. złotych. Całkowity koszt budowy sali to 3,5 miliona złotych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.