Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Spot „Dotknij tajemnicy” wyróżniony!

Spot promocyjny Dolnego Śląska „Dotknij tajemnicy” w gronie najlepszych na świecie! Dolnośląska produkcja została nominowana do Grand Prix CIFFT 2013. W finałowej ósemce, oprócz dolnośląskiego filmu, znalazły się spoty promocyjne z Norwegii, Portugalii, Szwecji, Francji, Czech, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie produkcja z tego kraju pt. „Definitely Dubai” zwyciężyła w tegorocznym konkursie. Aby znaleźć się w ścisłej czołówce, spot „Dotknij tajemnicy” musiał pokonać blisko 1400 filmów promocyjnych z całego świata.

To nie pierwsze wyróżnienie dla dolnośląskiego spotu. Wcześniej, razem z filmem „Definitely Dubai”, Dolny Śląsk otrzymał Grand Prix Film, Art&Tourism – warszawskiej edycji festiwalu; drugie miejsce na Zagreb Tour Film Festival oraz trzecią nagrodę za najlepszą koncepcję kreatywną na US International Film & Video Festival w Kalifornii (USA).

http://www.youtube.com/watch?v=vMj0c6TlKeo

http://www.youtube.com/watch?v=f1SYaw9KjdE

Zwieńczeniem cyklu festiwali filmów turystycznych i reklamowych zrzeszonych w CIFFT (*CIFFT – Comité International des Festivals du Film Touristique) była uroczysta gala, która odbyła się w Wiedniu. Tutaj o najwyższe trofea rywalizowały najlepsze filmy promocyjne świata – zwycięzcy poszczególnych światowych edycji festiwalu CIFFT. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Członkowie CIFFT świętowali XXV-lecie istnienia.

Filmy „Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy” to druga część kampanii promującej region. Spoty były emitowane na antenie największych stacji telewizyjnych w Polsce i w Europie. W sumie, do końca 2013 roku odbędzie się 13 tysięcy emisji. Produkcje przedstawiające m.in. Zamek Czocha, opactwo w Henrykowie czy schronisko Samotnia w Karkonoszach  zostały zrealizowane w ramach projektu „Promocja Dolnego Śląska”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Reżyserem filmu jest Andrzej Kałuszko, a za produkcję odpowiadała warszawska firma Graffiti Film.

NOMINOWANI DO GRAND PRIX CIFFT 2013:

Definitely  Dubai – Zjednoczone Emiraty Arabskie – zwycięzca tegorocznej edycji
The Scream – Norwegia
Rota Vicentina – Two Steps to Freedom – Portugalia
Glorius Stockholm – Szwecja
Cayo Paradiso – Francja
Touch the Mystery – Polska
After The Bombs – Serbia
Escape to Saint Lucia – Czechy

***

CIFFT – organizacja powstała w 1989 na bazie już istniejącego wcześniej wiedeńskiego „Festiwalu Festiwali”. Jej głównym celem jest tworzenie międzynarodowej platformy służącej do promocji turystyki za pomocą mediów audio-wizualnych. Ponadto, komitet zajmuje się promocją wiedzy o filmie turystycznym w mediach. Czuwa także nad zasadami i regulaminami odbywających się na całym świecie festiwali, oraz koordynuje międzynarodowe kalendarium wszystkich wydarzeń. Każdy z festiwali posiada własne międzynarodowe jury oraz niezależnie przyznaje nagrody filmom dopuszczonym do danego konkursu. Zwycięzca Grand Prix CIFFT wskazywany jest przez system punktowy pod koniec roku, kiedy to podsumowywane są nagrody z wszystkich festiwali. Na odbywającym się w Wiedniu „Festiwalu Festiwali” zwycięzca odbiera Grand Prix CIFFT za najlepszy film turystyczny roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.