Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Strefa na Dniach Kariery

1male1 marca wrocławska Hala Stulecia wypełniła się po brzegi młodymi ludźmi poszukującymi staży, praktyk i ciekawych ofert pracy. Dni Kariery Wrocław 2016 zgromadziły ponad 65 firm, które prezentowały swoją ofertę rekrutacyjną. Nie zabrakło też Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której pracowników, wspólnie z przedstawicielami firm Vorwerk Dichtungssysteme Polska i Gates Polska, można było spotkać na stoisku informacyjnym Strefy.

Dni Kariery 2016 odbywają się w tym roku w 9 polskich miastach i są okazją do bezpośrednich spotkań z pracodawcami. Firmy oferują możliwości podjęcia staży, praktyk i zatrudnienia w przedsiębiorstwach, a także projektują wspólnie z odwiedzającymi potencjalne ścieżki rozwoju zawodowego. Największą zaletą wynikającą z udziału w targach jest możliwość osobistych rozmów z pracownikami firmy, poznania profilu przedsiębiorstwa i skonsultowania swoich oczekiwań.

– W tym roku Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zdecydowała się wziąć udział w Dniach Kariery m.in. ze względu na możliwość pokazania młodym ludziom alternatywy dla firm mających swoje siedziby głównie we Wrocławiu. Wielu studentów, na co dzień mieszkających w stolicy województwa ale pochodzących z różnych części regionu, szuka pracy właśnie we Wrocławiu. Chcieliśmy im powiedzieć, że praca czeka na nich także w Legnicy, Polkowicach, Głogowie czy Zlotoryi – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na stoisku LSSE swoje oferty pracy, praktyk i staży zaprezentowały firmy Gates Polska oraz Vorwerk Dichtungssysteme Polska zlokalizowane w Legnicy i Komornikach w gm. Środa Śląska. Z możliwości poznania przedsiębiorstw z legnickiej strefy skorzystało wielu młodych ludzi – zarówno tych, którzy nadal się kształcą, jak i absolwentów wrocławskich uczelni. Nie zabrakło pytań o system pracy, wynagrodzenie, staże i praktyki, dojazdy i możliwości awansu. Uczestnicy Dni Kariery chcieli dowiedzieć się czym zajmują się firmy z LSSE, jak najlepiej do nich dotrzeć, wiele osób przychodziło też po wstępnym rozpoznaniu rynku pracy i wiedzą dotyczącą profilu działalności strefowych wystawców.

W Strefie Doradztwa Zawodowego radą służyli eksperci Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. To tutaj uczestnicy Dni Kariery mogli zaplanować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego, dowiedzieć się na jakie cechy zwracają uwagę pracodawcy z LSSE, jakie kierunki studiów są najbardziej pożądane oraz dlaczego nie warto się zniechęcać, jeśli wydaje się nam, że w koncernach motoryzacyjnych pracę mogą znaleźć tylko pracownicy, którzy ukończyli kierunki techniczne.

Jednym z elementów Dni Kariery były też szkolenia. Z uczestnikami targów spotkali się: Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Adam Zysk reprezentujący Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny. Tematem szkolenia była branża automotive oraz jej potencjał.  Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z 4 stref ekonomicznych w kraju (obok wałbrzyskiej, katowickiej i kostrzyńsko-słubickiej), w których przeważa branża motoryzacyjna. Co więcej, w skali wszystkich 14 SSE, firmy automotive poniosły aż 26% łącznych nakładów inwestycyjnych, a aż 2/3 z 30 największych globalnych producentów części i akcesoriów samochodowych ma swoje fabryki w Polsce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.