Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Szkoła Podstawowa w Górze jest jak nowa

Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej nr  3 w Górze od dziś będą się uczyć w świeżo wyremontowanym budynku. Renowacja kosztowała ponad 1,5 mln złotych, a większość kosztów pokryła Unia Europejska. W uroczystości otwarcia budynku szkoły wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Blisko 200 maluchów uczących się w klasach I – III czekało na ten dzień od dawna. Budynek szkoły podstawowej nr 2 im Władysława Broniewskiego w Górze jest jak nowy. Podczas trwającego od lutego remontu odnowiono wszystkie sale i łazienki, wymieniono stolarkę okienną, posadki i pokrycie dachu. Od dziś uczniowie mają do dyspozycji 6 sal, salę gimnastyczną i pomieszczenie do gimnastyki korekcyjnej, pracownię komputerową i świetlicę. Teren przed szkołą zagospodarowano na boisko i plac zabaw.

Remont kosztował nieco ponad 1,5 mln zł i był możliwy dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej (dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska wyniosła 1 mln zł). Marszałek Rafał Jurkowlaniec życzył wszystkim małym uczniom i kadrze nauczycielskiej satysfakcji z nauki w tak nowoczesnym obiekcie.

Otwarcie budynku szkoły było połączone z gminnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, grono pedagogiczne i pracownicy oświaty z Góry. Z tej okazji wręczono m.in. medale Komisji Edukacji Narodowej, złote i srebrne medale za długoletnią służbę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.