Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Szosowe Mistrzostwa Polski rozpoczęte!

O dziś do niedzieli Sobótka będzie nosiła miano kolarskiej stolicy kraju. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, które uroczyście otworzył marszałek Rafał Jurkowlaniec. Samorząd Dolnego Śląska przeznaczył 30 tys. zł na organizację zawodów.

Wielkie kolarskie święto rozpoczęło się od otwarcia wystawy „Historia kolarstwa pod Ślężą” oraz specjalnej parady rowerów z udziałem sław polskiego kolarstwa. Wśród zawodników uczestniczących w tej „rozgrzewce” był również marszałek Rafał Jurkowlaniec. Po południu kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas w kategorii junior i elita kobiet.

Mistrzostwa w Sobótce trwać będą od 19 do 23 czerwca. Wyścig główny (kategoria lita mężczyzn) zaplanowano na niedzielę na godz. 11.30. Również w niedzielę (godz. 9.00) marszałek Jurkowlaniec weźmie udział w „Wyścigu amatorów trasą mistrzostw Polski”. Wyścig amatorów odbędzie się na dystansie 22 i 44 km. Nagroda główna to : Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zawody w Sobótce odbywają się na trasie wokół Ślęży. Zmierzą się tam zawodowcy i amatorzy, juniorki, juniorzy, elita kobiet i mężczyzn niewidomi i niedowidzący – wszyscy, którzy lubią spędzać czas na dwóch kółkach. Na starcie w Sobótce zobaczymy prawdziwą elitę naszego kolarstwa. Wśród kobiet o tytuł Mistrzyni Polski walczyć będą: Paulina Brzeźna Bentkowska, Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Jasińska. W kategorii elita mężczyzn zmierzą się: Przemysław Niemiec, Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Bartosz Huzarski, Marek Rutkiewicz. Paulina Brzeźna Bentkowska i Bartosz Huzarski to wychowankowie Kolarskiego Klubu Sportowego „Ślęża” w Sobótce.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla fanów specjalne atrakcje. Na trasie wyścigów w sześciu punktach działać będą specjalne strefy kibica. Strefy usytuowane będą w Strzegomianach, Będkowicach, Sulistrowiczkach, na Przełęczy Tąpadła, Sadach, Sobótce Zachodniej.

***

Samorząd Dolnego Śląska jest sponsorem Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Na organizację imprezy samorząd przeznaczył 30 tys. zł. Marszałek Jurkowlaniec objął wydarzenie patronatem honorowym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.