Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy

29. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy

Miłośnicy biegania na Dolnym Śląsku pożegnali 2013r. w sportowym stylu! Ponad tysiąc osób wzięło dziś udział  w 29. edycji Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy. W tym roku organizatorzy zbierali pieniądze dla dzieci chorych na nowotwór.          W wyścigu na dystansie 10 km wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Niezmiennie od 1985 r. w ostatni dzień roku, na ulicach Trzebnicy gromadzą się amatorzy biegania z Dolnego Śląska i całej Polski. Bez względu na pogodę co roku na starcie staje ponad tysiąc uczestników. 10 – kilometrowa trasa prowadziła ulicami miasta. Wśród uczestników biegu był marszałek Rafał Jurkowlaniec, który dodatkowo objął imprezę honorowym patronatem.

Celem biegu sylwestrowego jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku. W imprezie mogli wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia. Wczoraj na ulicach Trzebnicy w tzw. „Biegu Dzieci i Młodzieży” rywalizowali uczniowie ze szkól podstawowych i gimnazjów, a najlepsi otrzymali sprzęt sportowy.

„Biegając pomagamy”. Tegoroczny Bieg Sylwestrowy poza sportową rywalizacją i dobrą zabawą ma również wymiar charytatywny.  W ubiegłym roku partnerem biegu była Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty. Teraz uczestnicy 29. Ulicznego Biegu Sylwestrowego wspierają Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Cel jest szczytny: we wrześniu we Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod budowę Przylądka Nadziei. Przylądek będzie najnowocześniejszym w Polsce szpitalem dla dzieci chorych na nowotwory (RELACJA).

Możliwość komentowania jest wyłączona.