Rafał Jurkowlaniec Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiegotelefon: + 48 76 727 74 70
email: kontakt@rafal-jurkowlaniec.pl

Rafał Jurkowlaniec
Wielki koncert charytatywny

Na budowę Przylądka Nadziei – nowej siedziby dziecięcej kliniki onkologicznej – potrzeba ok. 100 mln zł. Dzisiejszy „Koncert Nadziei” podczas którego wystąpił m.in. tenor Marek Torzewski, miał na celu wspomóc ten cel. Na widowni w Operze Wrocławskiej zasiadł marszałek Rafał Jurkowlaniec.

 

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Na scenie wystąpił polski tenor Marek Torzewski, który równocześnie świętował jubileusz 30 – lecia pracy artystycznej. Przed finałowym występem swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali członkowie akrobatycznego zespołu Flycube. Spotkanie w Operze było również okazją do podsumowania akcji zbierania plastikowych nakrętek – w sumie zgromadzono ich już prawie 200 ton co zasiliło konto fundacji o ok. 160 tys. złotych.

Wszyscy artyści, którzy pojawili się dziś na scenie wystąpili charytatywnie. Cała kwota z biletów trafi więc na konto Fundacji. „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zbiera pieniądze na leki, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny dla dzieci chorych na nowotwór. Celem działań Fundacji jest także budowa Kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uruchomienie Kliniki umożliwiłoby kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym światowym poziomie, dając małym pacjentom szansę na szybki powrót do zdrowia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.